Opublikowano

Rola snu w procesie odchudzania

kobieta śpiąca w łóżku

Początek nowego roku to okres, w którym wiele osób planuje pewne zmiany w życiu. Jedną z popularniejszych jest oczywiście utrata zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że w tym procesie duże znaczenie ma nie tylko dieta i aktywność fizyczna, ale również regeneracja. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy poruszyć temat snu. Sprawdź, w jaki sposób wpływa na proces odchudzania.

Dlaczego sen ma znaczenie w procesie odchudzania? 

O tym, że na utrzymanie zdrowej sylwetki wpływa wiele czynników, mówi się coraz częściej. Oprócz inwestycji w suplementy diety, takie jak spalacze tłuszczu czy regularnej aktywności fizycznej trzeba też zadbać o higienę snu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że osoby, które nie dosypiają, chętniej i częściej sięgają po słodycze i przetworzoną żywność.

W konsekwencji często dochodzi wówczas do spożywania zbyt dużej liczby kalorii, która uniemożliwia odchudzanie. Ponadto przy zmęczeniu mamy do czynienia też z mniejszą wrażliwością na insulinę i tolerancją glukozy. Optymalna ilość snu ma zatem ogromne znaczenie w kontekście poprawnego funkcjonowania organizmu.

Jak wspomóc proces regeneracji? 

Szybki rytm życia, mnogość obowiązków i wszechobecny stres sprawiają, że trudno zadbać o zdrowy i odpowiednio długi sen. Właśnie dlatego warto poszukiwać rozwiązań, które mogą pomóc w tej kwestii. Można na przykład zainwestować w produkty na lepszy sen. Pomocna okazuje się na przykład melatonina, dzięki której skrócisz czas zasypiania.

Może być stosowana nie tylko przy bezsenności, ale również innych dolegliwościach, na przykład łagodzeniu skutków refluksu czy poprawy kondycji oczu. Melisa z kolei pomoże zrelaksować się i utrzymać zdrowy sen. Wiele suplementów ma w swoim składzie obie substancje, dzięki czemu ich skuteczność jest jeszcze lepsza.