Opublikowano

Czy suplementy diety są bezpieczne?

suplementy diety na łyżce

Suplementy diety to preparaty zawierające składniki odżywcze, witaminy, minerały lub substancje roślinne, które mają na celu uzupełnienie diety o składniki, których organizm może potrzebować. Jednakże, wraz z popularnością suplementów rodzi się pytanie o ich bezpieczeństwo. Czy suplementy diety są bezpieczne dla zdrowia, czy też mogą stanowić ryzyko dla organizmu?

Czytaj dalej Czy suplementy diety są bezpieczne?
Opublikowano

Dlaczego suplementowanie witaminy D jest takie istotne dla zdrowia i samopoczucia?

suplementy witaminy d

Dobrze zbilansowana dieta jest podstawą dbania o własne zdrowie. Przemyślane komponowanie posiłków pozwala na dostarczanie optymalnej ilości składników mineralnych i witamin. Jednak w wielu przypadkach, przydatna okazuje się również suplementacja. Mowa tutaj przede wszystkim o witaminie D, której niedobory towarzyszą nam zwłaszcza w okresie zimy. Jak wpływa na zdrowie i samopoczucie?

Czytaj dalej Dlaczego suplementowanie witaminy D jest takie istotne dla zdrowia i samopoczucia?
Opublikowano

Rola snu w procesie odchudzania

kobieta śpiąca w łóżku

Początek nowego roku to okres, w którym wiele osób planuje pewne zmiany w życiu. Jedną z popularniejszych jest oczywiście utrata zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że w tym procesie duże znaczenie ma nie tylko dieta i aktywność fizyczna, ale również regeneracja. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy poruszyć temat snu. Sprawdź, w jaki sposób wpływa na proces odchudzania.

Czytaj dalej Rola snu w procesie odchudzania
Opublikowano

Czym są przedtreningówki?

odżywki dla sportowca

Zdrowy tryb życia to nie tylko moda, ale również rosnąca świadomość. Obecnie coraz więcej osób regularnie ćwiczy i dba o dietę. Aby zmaksymalizować efekty treningów, warto sięgać po suplementy. Wśród regularnie trenujących na siłowni dużą popularnością cieszą się tak zwane przedtreningówki. Co warto o nich wiedzieć oraz kiedy i komu mogą się przydać?

Czytaj dalej Czym są przedtreningówki?
Opublikowano

Jakie rodzaje odżywek białkowych istnieją na rynku i którą z nich wybrać?

shakery proteinowei i miarka w proszku

Osoby uprawiające sporty, a w szczególności sporty siłowe bardzo często sięgają po odpowiednio dopasowane do ich potrzeb odżywki białkowe. Wynika to z właściwości białka, które stanowi jeden z podstawowych budulców mięśni. W związku z tym osoby, którym zależy na zwiększeniu swojej masy mięśniowej, powinny zadbać o dostarczenie tego składnika do organizmu w odpowiedniej ilości.

Czytaj dalej Jakie rodzaje odżywek białkowych istnieją na rynku i którą z nich wybrać?
Opublikowano

Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?

dziewczyna pije odżywkę na siłowni

Osoby, które intensywnie trenują, aby osiągnąć pożądane efekty, często wspomagają się za pomocą legalnych i szeroko dostępnych suplementów. Zarówno wśród sportowców, jak i tych wszystkich, którzy po prostu pracują nad sylwetką, dużą popularnością cieszy się kretyna. Dowiedz się, czym jest ta substancja, na czym polega jej działanie oraz w jakich dawkach powinna być przyjmowana?

Czytaj dalej Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?