Opublikowano

Jakie efekty daje ashwagandha?

ashwagandha

Ashwagandha, znana również jako indyjski żeń-szeń, to roślina z rodziny psiankowatych, która od wieków jest stosowana w medycynie ajurwedyjskiej. Jej korzenie i jagody mają szerokie spektrum działania, przynosząc wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. W ostatnich latach ashwagandha zyskała na popularności również w Polsce, dzięki swoim adaptogennym właściwościom. W niniejszym artykule przyjrzymy się dokładniej efektom stosowania ashwagandhy.

Czytaj dalej Jakie efekty daje ashwagandha?
Opublikowano

Czym są odżywki i kto powinien je stosować?

odżywki dla sportowca

Odżywki to preparaty mające na celu uzupełnienie codziennej diety w określone składniki odżywcze, witaminy, minerały lub substancje aktywne, których organizm może potrzebować w większych ilościach. Są one powszechnie stosowane przez osoby pragnące poprawić swoje zdrowie, kondycję fizyczną lub wydolność treningową. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej definicji odżywek oraz temu, kto może skorzystać z ich stosowania w celu poprawy swojego stanu zdrowia i samopoczucia.

Czytaj dalej Czym są odżywki i kto powinien je stosować?
Opublikowano

Czy suplementy diety są bezpieczne?

suplementy diety na łyżce

Suplementy diety to preparaty zawierające składniki odżywcze, witaminy, minerały lub substancje roślinne, które mają na celu uzupełnienie diety o składniki, których organizm może potrzebować. Jednakże, wraz z popularnością suplementów rodzi się pytanie o ich bezpieczeństwo. Czy suplementy diety są bezpieczne dla zdrowia, czy też mogą stanowić ryzyko dla organizmu?

Czytaj dalej Czy suplementy diety są bezpieczne?
Opublikowano

Dlaczego suplementowanie witaminy D jest takie istotne dla zdrowia i samopoczucia?

suplementy witaminy d

Dobrze zbilansowana dieta jest podstawą dbania o własne zdrowie. Przemyślane komponowanie posiłków pozwala na dostarczanie optymalnej ilości składników mineralnych i witamin. Jednak w wielu przypadkach, przydatna okazuje się również suplementacja. Mowa tutaj przede wszystkim o witaminie D, której niedobory towarzyszą nam zwłaszcza w okresie zimy. Jak wpływa na zdrowie i samopoczucie?

Czytaj dalej Dlaczego suplementowanie witaminy D jest takie istotne dla zdrowia i samopoczucia?
Opublikowano

Rola snu w procesie odchudzania

kobieta śpiąca w łóżku

Początek nowego roku to okres, w którym wiele osób planuje pewne zmiany w życiu. Jedną z popularniejszych jest oczywiście utrata zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że w tym procesie duże znaczenie ma nie tylko dieta i aktywność fizyczna, ale również regeneracja. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy poruszyć temat snu. Sprawdź, w jaki sposób wpływa na proces odchudzania.

Czytaj dalej Rola snu w procesie odchudzania
Opublikowano

Czym są przedtreningówki?

odżywki dla sportowca

Zdrowy tryb życia to nie tylko moda, ale również rosnąca świadomość. Obecnie coraz więcej osób regularnie ćwiczy i dba o dietę. Aby zmaksymalizować efekty treningów, warto sięgać po suplementy. Wśród regularnie trenujących na siłowni dużą popularnością cieszą się tak zwane przedtreningówki. Co warto o nich wiedzieć oraz kiedy i komu mogą się przydać?

Czytaj dalej Czym są przedtreningówki?
Opublikowano

Jakie rodzaje odżywek białkowych istnieją na rynku i którą z nich wybrać?

shakery proteinowei i miarka w proszku

Osoby uprawiające sporty, a w szczególności sporty siłowe bardzo często sięgają po odpowiednio dopasowane do ich potrzeb odżywki białkowe. Wynika to z właściwości białka, które stanowi jeden z podstawowych budulców mięśni. W związku z tym osoby, którym zależy na zwiększeniu swojej masy mięśniowej, powinny zadbać o dostarczenie tego składnika do organizmu w odpowiedniej ilości.

Czytaj dalej Jakie rodzaje odżywek białkowych istnieją na rynku i którą z nich wybrać?
Opublikowano

Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?

dziewczyna pije odżywkę na siłowni

Osoby, które intensywnie trenują, aby osiągnąć pożądane efekty, często wspomagają się za pomocą legalnych i szeroko dostępnych suplementów. Zarówno wśród sportowców, jak i tych wszystkich, którzy po prostu pracują nad sylwetką, dużą popularnością cieszy się kretyna. Dowiedz się, czym jest ta substancja, na czym polega jej działanie oraz w jakich dawkach powinna być przyjmowana?

Czytaj dalej Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?