Odżywki dla sportowców – Szczecin

Przyspieszenie przyrostu siły oraz beztłuszczowej masy mięśniowej – to zadania, stojące przed osobami, które chcą zastosować suplementację na masę. W osiągnięciu tego celu pomogą odżywki dla sportowców Szczecin – dzięki nim będziesz w stanie utrzymać dodatni bilans białka.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zbudować masę mięśniową, musisz spożywać więcej kalorii, niż spala organizm. W tym wypadku ważne jest, aby czas syntezy białek mięśniowych był dłuższy od czasu ich rozpadu. W połączeniu z dobrze dobranym treningiem, suplementy diety pozwolą Ci uzyskać upragniony cel. Najlepsze odżywki w Gorzowie Wielkopolskim, które znajdziesz w Elite Sport Food na przybranie masy to:

 • białko (kazeinowe i serwatkowe),
 • beta-alanina,
 • kreatyna,
 • BCAA,
 • HMB.

Odżywki białkowe Szczecin – rodzaje

Białko wzmacnia mięśnie i pozwala na wykonanie bardziej efektywnego treningu. Przeznaczone jest głównie dla osób, uprawiających sporty siłowe oraz wytrzymałościowe. Odżywki białkowe w sklepie w Szczecinie są dobrym dodatkiem do zbilansowanej diety dla osób, które chcą przybrać na masie, a także zredukować tkankę tłuszczową. Białko polecane jest również do szybkiej i skutecznej regeneracji po przebytych urazach. Odżywki białkowe występują w różnej formie. Mogą to być białka:

 • serwatkowe w formie koncentratu,
 • hydrolizatu,
 • izolatu.

Kolejnym typem są odżywki białkowe wołowe, które zawierają wiele żelaza, cynku oraz kreatyny. Z kolei białko roślinne w formie suplementu jest dedykowane osobom, które ograniczają lub w ogóle nie jedzą mięsa. W naszym sklepie z suplementami diety w Szczecinie znajdziesz wszystkie wyżej wymienione rodzaje odżywek białkowych.

Suplementy diety – dla kogo?

Odżywki i suplementy diety w Szczecinie w Elite Sport Food nie są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalnych sportowców oraz kulturystów. Korzystają z nich również osoby trenujące hobbystycznie i rekreacyjnie. Suplementy dostępne w naszym sklepie wspomagają osoby, które regularnie poddają się aktywności fizycznej. Odżywki zwiększają wydajność i efekt między innymi podczas wykonywania sportów siłowych, wytrzymałościowych oraz biegowych. W połączeniu z odpowiednią dietą suplementy pozwalają uzyskać wyznaczony cel w zależności od potrzeb. Pomagają w regeneracji po treningu, przybraniu masy, odchudzaniu się. Suplementy diety wywierają pozytywny wpływ na całościowe funkcjonowanie organizmu. Poprawiają metabolizm, sen oraz koncentrację.

Ashwagandha Szczecin

Dużą popularność w ostatnich latach zyskuje zielony krzew rosnący w strefie subtropikalnej, którego zastosowanie znane jest z medycyny ajuwerdyjskiej, czyli ashwagandha. W Szczecinie, w naszym sklepie można zakupić suplementy w kilku postaciach. Roślina ta pozytywnie wpływa nasz organizm, dlatego chętnie jest kupowana zarówno przez osoby aktywne jak i te nieuprawiające sportów. Na jakie korzyści ze stosowania ashwaganghy mogą liczyć sportowcy?

 • Korzeń ashwagandhy wspiera wzrost poziomu testosteronu (dotyczy to mężczyzn).
 • Roślina ta wspiera pracę serca i może wpływać na zwiększenie maksymalnej ilości tlenu, jaka może być przyjmowana przez organizm podczas aktywności fizycznej.
 • Regularne stosowanie ashwagandhy obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, który może wpływać na zwiększenie magazynowania tłuszczu w obrębie brzucha.
 • Suplement na bazie ashwagandhy może obniżać poziom cukru we krwi poprzez zwiększenie wydzielania insuliny i wrażliwości komórek mięśniowych.
 • Stosowanie ashwagandhy jest pomocne w walce z podwyższonym cholesterolem. Regularnie stosowana działa przeciwzapalnie i obniża poziom trójglicerydów.

Inne właściwości ashwagandhy

Ashwagandha wspiera organizm w uzyskiwaniu równowagi i dostosowaniu do trudnych warunków. Znajdujące się w korzeniach i liściach witanolidy, alkaloidy i flawonoidy wspierają wiele układów w organizmie. Roślina ta, nazywana „indyjskim żeń szeniem” działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ashwagandha redukuje uczucie zmęczenia i poprawia koncentrację. Ponadto normalizuje hormony tarczycy i poprawia jakość snu. Przeprowadzono badania, których wyniki potwierdziły pozytywny wpływ tej rośliny na męską płodność. U mężczyzn, którzy zaczęli suplementować ashwagandhę odnotowano poprawę jakości nasienia i zwiększoną ruchliwość plemników.

Witaminy Szczecin – wsparcie diety sportowców

Przygotowaliśmy szeroką ofertę witamin dostępnych w Szczecinie, w naszym sklepie stacjonarnym. Wysoka aktywność fizyczna wpływa na zwiększenie zapotrzebowania organizmu na różnego rodzaju witaminy i minerały, dlatego warto dostarczać je poprzez suplementy. Należy pamiętać, że tego rodzaju środki nie zastępują zbilansowanej diety, a mogą ją jedynie uzupełniać lub wspomagać. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem, który dostosowaliśmy do potrzeb sportowców zawodowych i amatorów.

Organizm poddawany dużemu wysiłkowi fizycznemu potrzebuje minerałów i witamin, które zapewnią jego właściwe funkcjonowanie. Większość z nich stanowi składniki naszych odżywek. Warto skorzystać z fachowego doradztwa naszych pracowników, którzy zapoznają się z rodzajem Twojej aktywności fizycznej, oczekiwaniami, ewentualnymi niedoborami i pomogą wybrać odpowiednie produkty. O jakich witaminach powinien pamiętać każdy sportowiec? Jakie witaminy warto suplementować przy regularnym, zwiększonym wysiłku fizycznym.

 1. Witaminy z grupy B, przede wszystkim B1, B2, B6 i B12, biorą udział w procesach metabolicznych węglowodanów, białek i tłuszczów.
 2. Witamina A – bierze udział w produkcji hormonów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie mięśni (substancji wytwarzanych przez nadnercza). Ponadto, podobnie jak wit. C, ma właściwości antyoksydacyjne, co wpływa na zmniejszenie zmęczenia i spowolnienie starzenia się organizmu.
 3. Witamina D, która jest wytwarzana przez organizm pod wpływem światła słonecznego, jednak obecny styl życia (praca w biurach, mało czasu spędzonego na świeżym powietrzu.