Opublikowano Dodaj komentarz

Jakimi suplementami można regenerować stawy?

suplementy wysypane na dłoń

Sportowcy oraz osoby prowadzący aktywny tryb życia mogą być narażone na rozmaite dolegliwości ze strony stawów. Szczególnie duże ryzyko istnieje w przypadku dyscyplin siłowych, w których stawy są mocno obciążone podczas treningu. Aby zadbać o te niezwykle ważne części układu ruchu, warto stosować odpowiednio dobrane preparaty zawierające składniki o udowodnionym działaniu.

Czytaj dalej Jakimi suplementami można regenerować stawy?
Opublikowano

Jakie są objawy niedoboru magnezu i jak temu zapobiec?

magnez

Magnez (Mg) w organizmie człowieka pełni wiele istotnych funkcji. Do najważniejszych z nich zaliczamy m.in. uczestnictwo w syntezie białka, udział w budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni. Odgrywa istotną rolę w procesach zachodzących w komórkach (m.in. synteza DNA), reakcjach enzymatycznych, reakcjach hormonalnych i metabolizmie energetycznym. Znaczne ilości magnezu znajdują się w szkielecie (ok. 50-60%), tkankach mięśni gładkich (głównie w mięśniach, ok. 40-45%), a ok. 1% w płynach pozakomórkowych. Ze względu na istotne znaczenie tego minerału, wszelkie niedobory mogą prowadzić do szeregu różnych objawów. Jak rozpoznać, że organizm boryka się z deficytem magnezu? W jaki sposób temu przeciwdziałać? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej Jakie są objawy niedoboru magnezu i jak temu zapobiec?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak czytać etykiety na suplementach diety?

kobieta trzyma w dłoniach preparat

Suplementy diety, choć są uzupełnieniem dobrze zbilansowanego jadłospisu dostosowanego do przemiany materii, stylu życia, aktywności fizycznej danego pacjenta, są niezwykle istotne dla zdrowia. Pozwalają uzupełnić niedobory witamin, mikroelementów, przyspieszają osiąganie niektórych celów dietetycznych. Ważne, by stosować je zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania etykiety suplementu?

Czytaj dalej Jak czytać etykiety na suplementach diety?
Opublikowano Dodaj komentarz

Dlaczego witamina C jest ważna dla człowieka?

witamina c

Każdy z nas od dziecka słuchał, jak ważne są dla naszego organizmu witaminy i mikroelementy oraz zbilansowana dieta, która ma je nam dostarczyć. Mamy opowiadały o tym, gdy nie chcieliśmy zjeść szpinaku, lekarze zapisują nam je przy nasileniu się różnych objawów chorobowych. Czy wiemy jednak, jak witaminy oddziałują na nasz organizm? Co konkretnie zyskujemy, przyjmując regularnie choćby witaminę C?

Czytaj dalej Dlaczego witamina C jest ważna dla człowieka?
Opublikowano

O jakich odżywkach nie powinni zapominać sportowcy?

suplementy

Sport jest zdrowym nawykiem. Regularne ćwiczenia, bez względu na to, czy jest to bieganie, fitness, sporty zespołowe, czy też inna aktywność fizyczna, dają wiele korzyści. Jednak trenując – zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie, należy pamiętać o mądrym odżywianiu, oraz odpowiedniej suplementacji. Dbałość o dostarczanie wartości odżywczych jest szczególnie istotna, ponieważ nie wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu można dostarczyć z pożywieniem. 

Czytaj dalej O jakich odżywkach nie powinni zapominać sportowcy?
Opublikowano

Jak działa kwas hialuronowy i komu jest polecany?

twarz

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, występującym dość powszechnie praktycznie we wszystkich organizmach żywych. U człowieka jest elementem budulcowym ścian naczyń krwionośnych i składnikiem płynów ustrojowych. Ponadto występuje w skórze właściwej, w mózgu, ciele szklistym oka, w chrząstce i mazi stawowej. Spadek ilości kwasu w organizmie ma bezpośredni wpływ na skórę, która staje się wiotka i wysuszona. Ale sygnałem świadczącym o malejącej zawartości kwasu są również bolące stawy.

Czytaj dalej Jak działa kwas hialuronowy i komu jest polecany?
Opublikowano Dodaj komentarz

Kiedy jest potrzebna odżywka białkowa?

odżywka białkowa

Białka stanowią około 20% masy ciała człowieka. To bardzo istotny dla naszego zdrowia składnik odżywczy, który powinien znajdować się w codziennej diecie. W przypadku wielu osób, w tym przede wszystkim sportowców, zalecane jest dostarczanie organizmowi dodatkowej dawki białek w formie odżywek, czyli suplementów diety. Dowiedz się, kiedy warto sięgnąć po odżywkę białkową.

Czytaj dalej Kiedy jest potrzebna odżywka białkowa?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak stosować odżywkę białkową podczas odchudzania?

odżywka shaker

Odżywki białkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które intensywnie ćwiczą fizycznie. Nasz organizm na skutek wysiłku będzie potrzebował zdecydowanie więcej protein, a nie oszukujmy się, szczególnie na diecie odchudzającej ciężko może być, uzupełnić to zapotrzebowanie wraz z dietą. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są odżywki białkowe, które pomogą mięśniom się zregenerować. Szybciej dostrzeżemy efekty ćwiczeń i odchudzania.

Czytaj dalej Jak stosować odżywkę białkową podczas odchudzania?
Opublikowano Dodaj komentarz

Czym są i jak działają odżywki białkowe?

Sportowiec pijący odżywkę białkową

Odżywki białkowe stosują przede wszystkim sportowcy, ale też osoby, które się odchudzają. Doskonale wpływają też na zdrowie, pod warunkiem, że mają dobry skład. Zasadniczym znaczeniem jest rodzaj białka, użytego do produkcji odżywek. Produkty uzupełniają naszą dietę o łatwo przyswajalne białko. Możemy je stosować jako zamienniki dań i dodatki do posiłków, jeśli nasz organizm ma większe zapotrzebowanie na białko.

Czytaj dalej Czym są i jak działają odżywki białkowe?