Opublikowano Dodaj komentarz

Dlaczego suplementowanie witaminy D jest takie istotne dla zdrowia i samopoczucia?

suplementy witaminy d

Dobrze zbilansowana dieta jest podstawą dbania o własne zdrowie. Przemyślane komponowanie posiłków pozwala na dostarczanie optymalnej ilości składników mineralnych i witamin. Jednak w wielu przypadkach, przydatna okazuje się również suplementacja. Mowa tutaj przede wszystkim o witaminie D, której niedobory towarzyszą nam zwłaszcza w okresie zimy. Jak wpływa na zdrowie i samopoczucie?

Czytaj dalej Dlaczego suplementowanie witaminy D jest takie istotne dla zdrowia i samopoczucia?
Opublikowano Dodaj komentarz

Rola snu w procesie odchudzania

kobieta śpiąca w łóżku

Początek nowego roku to okres, w którym wiele osób planuje pewne zmiany w życiu. Jedną z popularniejszych jest oczywiście utrata zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że w tym procesie duże znaczenie ma nie tylko dieta i aktywność fizyczna, ale również regeneracja. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy poruszyć temat snu. Sprawdź, w jaki sposób wpływa na proces odchudzania.

Czytaj dalej Rola snu w procesie odchudzania
Opublikowano Dodaj komentarz

Czym są przedtreningówki?

odżywki dla sportowca

Zdrowy tryb życia to nie tylko moda, ale również rosnąca świadomość. Obecnie coraz więcej osób regularnie ćwiczy i dba o dietę. Aby zmaksymalizować efekty treningów, warto sięgać po suplementy. Wśród regularnie trenujących na siłowni dużą popularnością cieszą się tak zwane przedtreningówki. Co warto o nich wiedzieć oraz kiedy i komu mogą się przydać?

Czytaj dalej Czym są przedtreningówki?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jakie rodzaje odżywek białkowych istnieją na rynku i którą z nich wybrać?

shakery proteinowei i miarka w proszku

Osoby uprawiające sporty, a w szczególności sporty siłowe bardzo często sięgają po odpowiednio dopasowane do ich potrzeb odżywki białkowe. Wynika to z właściwości białka, które stanowi jeden z podstawowych budulców mięśni. W związku z tym osoby, którym zależy na zwiększeniu swojej masy mięśniowej, powinny zadbać o dostarczenie tego składnika do organizmu w odpowiedniej ilości.

Czytaj dalej Jakie rodzaje odżywek białkowych istnieją na rynku i którą z nich wybrać?
Opublikowano Dodaj komentarz

Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?

dziewczyna pije odżywkę na siłowni

Osoby, które intensywnie trenują, aby osiągnąć pożądane efekty, często wspomagają się za pomocą legalnych i szeroko dostępnych suplementów. Zarówno wśród sportowców, jak i tych wszystkich, którzy po prostu pracują nad sylwetką, dużą popularnością cieszy się kretyna. Dowiedz się, czym jest ta substancja, na czym polega jej działanie oraz w jakich dawkach powinna być przyjmowana?

Czytaj dalej Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jakimi suplementami można regenerować stawy?

suplementy wysypane na dłoń

Sportowcy oraz osoby prowadzący aktywny tryb życia mogą być narażone na rozmaite dolegliwości ze strony stawów. Szczególnie duże ryzyko istnieje w przypadku dyscyplin siłowych, w których stawy są mocno obciążone podczas treningu. Aby zadbać o te niezwykle ważne części układu ruchu, warto stosować odpowiednio dobrane preparaty zawierające składniki o udowodnionym działaniu.

Czytaj dalej Jakimi suplementami można regenerować stawy?
Opublikowano

Jakie są objawy niedoboru magnezu i jak temu zapobiec?

magnez

Magnez (Mg) w organizmie człowieka pełni wiele istotnych funkcji. Do najważniejszych z nich zaliczamy m.in. uczestnictwo w syntezie białka, udział w budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni. Odgrywa istotną rolę w procesach zachodzących w komórkach (m.in. synteza DNA), reakcjach enzymatycznych, reakcjach hormonalnych i metabolizmie energetycznym. Znaczne ilości magnezu znajdują się w szkielecie (ok. 50-60%), tkankach mięśni gładkich (głównie w mięśniach, ok. 40-45%), a ok. 1% w płynach pozakomórkowych. Ze względu na istotne znaczenie tego minerału, wszelkie niedobory mogą prowadzić do szeregu różnych objawów. Jak rozpoznać, że organizm boryka się z deficytem magnezu? W jaki sposób temu przeciwdziałać? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej Jakie są objawy niedoboru magnezu i jak temu zapobiec?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak czytać etykiety na suplementach diety?

kobieta trzyma w dłoniach preparat

Suplementy diety, choć są uzupełnieniem dobrze zbilansowanego jadłospisu dostosowanego do przemiany materii, stylu życia, aktywności fizycznej danego pacjenta, są niezwykle istotne dla zdrowia. Pozwalają uzupełnić niedobory witamin, mikroelementów, przyspieszają osiąganie niektórych celów dietetycznych. Ważne, by stosować je zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania etykiety suplementu?

Czytaj dalej Jak czytać etykiety na suplementach diety?