Opublikowano

Czym jest kreatyna i w jakich dawkach ją przyjmować, aby osiągnąć zamierzone efekty?

dziewczyna pije odżywkę na siłowni

Osoby, które intensywnie trenują, aby osiągnąć pożądane efekty, często wspomagają się za pomocą legalnych i szeroko dostępnych suplementów. Zarówno wśród sportowców, jak i tych wszystkich, którzy po prostu pracują nad sylwetką, dużą popularnością cieszy się kretyna. Dowiedz się, czym jest ta substancja, na czym polega jej działanie oraz w jakich dawkach powinna być przyjmowana?

Kreatyna zapewni szybszy wzrost mięśni i więcej energii

Kreatyna to związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie człowieka. Jest magazynowana w mięśniach. Wytwarza się w takich organach jak wątroba, trzustka, nerki czy mózg. Trenując, przyjmujemy kreatynę w postaci suplementów w celu zintensyfikowania treningów: dzięki niej możemy trenować więcej, przy odczuwaniu mniejszego wysiłku i zmęczenia. Ponadto przyczynia się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wspomaga regenerację mięśni. Jest stosowana od wielu lat i nie  wykazuje istotnych skutków ubocznych (przy stosowaniu rekomendowanych dawek). Warto ją wprowadzić do swojego programu treningowego po konsultacji z trenerem, niekoniecznie na początkowym etapie.

Kreatyna dostępna jest w różnej formie: możemy ją zakupić w postaci wygodnych kapsułek, proszku do rozpuszczania z którego powstaje napój o przyjemnym smaku (np. lemoniady, pomarańczy czy jabłek).

Optymalne dawkowanie zalecane przez producenta jest podane na opakowaniu. Eksperci zalecają natomiast, by przyjmowana dawka nie przekraczała 3 g dziennie w trakcie 30-dniowego planu treningowego.

Szeroką ofertę suplementów opartych na kreatynie (oraz inne produkty przeznaczone dla sportowców) znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz, co oferujemy, zapytaj naszych doradców i wybierz najlepszą dla Ciebie.