Opublikowano Dodaj komentarz

Jakimi suplementami można regenerować stawy?

suplementy wysypane na dłoń

Sportowcy oraz osoby prowadzący aktywny tryb życia mogą być narażone na rozmaite dolegliwości ze strony stawów. Szczególnie duże ryzyko istnieje w przypadku dyscyplin siłowych, w których stawy są mocno obciążone podczas treningu. Aby zadbać o te niezwykle ważne części układu ruchu, warto stosować odpowiednio dobrane preparaty zawierające składniki o udowodnionym działaniu.

Jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach diety na stawy?

Do najważniejszych składników, które zdecydowanie powinny znaleźć się w suplementach diety na regenerację stawów, zaliczamy:

  • glukozaminę,
  • kwas hialuronowy,
  • kolagen.

Glukozamina wchodzi w skład substancji podstawowej chrząstki. Skutecznie wspiera odbudowę tkanki chrzęstnej, a także zabezpiecza ją przed włóknieniem (wspomaga przez to leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów). Wykazuje również właściwości przeciwzapalne i stymuluje syntezę kolagenu.

Kwas hialuronowy jest składnikiem tkanki łącznej występującym m.in. w płynie stawowym i zrębie chrząstki. Ułatwia poślizg powierzchni stawowych, zwiększa lepkość płynu stawowego oraz przenikanie substancji odżywczych do chrząstki stawowej. Stosowany jest w leczeniu zwyrodnienia stawów, stanów pourazowych stawów, także stanów zapalnych, głównie stawu kolanowego.

Kolagen jest podstawowym składnikiem budulcowym chrząstek, więzadeł i ścięgien. Jest odpowiedzialny za produkcję mazi międzystawowej oraz stan chrząstki. Z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu, dlatego też tak istotna jest jego suplementacja, szczególnie w przypadku sportowców.

Najlepsze suplementy diety na regenerację stawów

W naszej ofercie dostępne są sprawdzone suplementy diety na regenerację stawów, które zawierają wszystkie opisane powyżej substancje, a także szereg składników o działaniu pomocniczym. Pochodzą od renomowanych producentów, którzy specjalizują się w produkcji środków dla sportowców. Preparaty na stawy mogą stosować nie tylko osoby aktywnie fizycznie, ale i seniorzy czy pacjenci po urazach układu ruchu. Chociaż są to suplementy chętnie stosowane i bezpieczne, zawsze warto zasięgnąć porady lekarza w kwestii ich stosowania, szczególnie przy występowaniu chorób przewlekłych czy niepokojących objawów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.