Opublikowano

Jakimi suplementami można regenerować stawy?

suplementy wysypane na dłoń

Sportowcy oraz osoby prowadzący aktywny tryb życia mogą być narażone na rozmaite dolegliwości ze strony stawów. Szczególnie duże ryzyko istnieje w przypadku dyscyplin siłowych, w których stawy są mocno obciążone podczas treningu. Aby zadbać o te niezwykle ważne części układu ruchu, warto stosować odpowiednio dobrane preparaty zawierające składniki o udowodnionym działaniu.

Jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach diety na stawy?

Do najważniejszych składników, które zdecydowanie powinny znaleźć się w suplementach diety na regenerację stawów, zaliczamy:

  • glukozaminę,
  • kwas hialuronowy,
  • kolagen.

Glukozamina wchodzi w skład substancji podstawowej chrząstki. Skutecznie wspiera odbudowę tkanki chrzęstnej, a także zabezpiecza ją przed włóknieniem (wspomaga przez to leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów). Wykazuje również właściwości przeciwzapalne i stymuluje syntezę kolagenu.

Kwas hialuronowy jest składnikiem tkanki łącznej występującym m.in. w płynie stawowym i zrębie chrząstki. Ułatwia poślizg powierzchni stawowych, zwiększa lepkość płynu stawowego oraz przenikanie substancji odżywczych do chrząstki stawowej. Stosowany jest w leczeniu zwyrodnienia stawów, stanów pourazowych stawów, także stanów zapalnych, głównie stawu kolanowego.

Kolagen jest podstawowym składnikiem budulcowym chrząstek, więzadeł i ścięgien. Jest odpowiedzialny za produkcję mazi międzystawowej oraz stan chrząstki. Z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu, dlatego też tak istotna jest jego suplementacja, szczególnie w przypadku sportowców.

Najlepsze suplementy diety na regenerację stawów

W naszej ofercie dostępne są sprawdzone suplementy diety na regenerację stawów, które zawierają wszystkie opisane powyżej substancje, a także szereg składników o działaniu pomocniczym. Pochodzą od renomowanych producentów, którzy specjalizują się w produkcji środków dla sportowców. Preparaty na stawy mogą stosować nie tylko osoby aktywnie fizycznie, ale i seniorzy czy pacjenci po urazach układu ruchu. Chociaż są to suplementy chętnie stosowane i bezpieczne, zawsze warto zasięgnąć porady lekarza w kwestii ich stosowania, szczególnie przy występowaniu chorób przewlekłych czy niepokojących objawów zdrowotnych.