Opublikowano

Jak stosować odżywkę białkową podczas odchudzania?

odżywka shaker

Odżywki białkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które intensywnie ćwiczą fizycznie. Nasz organizm na skutek wysiłku będzie potrzebował zdecydowanie więcej protein, a nie oszukujmy się, szczególnie na diecie odchudzającej ciężko może być, uzupełnić to zapotrzebowanie wraz z dietą. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są odżywki białkowe, które pomogą mięśniom się zregenerować. Szybciej dostrzeżemy efekty ćwiczeń i odchudzania.

W jaki sposób stosuje się odżywkę białkową?

Taką odżywkę białkową otrzymasz w formie proszku, który należy rozpuścić w wodzie lub mleku – może to również być mleko sojowe czy migdałowe – zależy jakie najlepiej tolerujesz i jakie jest dopuszczalne w Twojej diecie. Może ona stanowić odrębny posiłek, a może być jedynie dodatkiem do niego. Taki koktajl można również łączyć z awokado, pestkami, czy owocami. Wszystko należy wymieszać za pomocą blendera i wypić.

Odżywka białkowa ma dostarczy do organizmu pełnowartościowe białko, co jest szczególnie istotne po treningu. Dzięki temu mięśnie mogą się lepiej regenerować, rosnąć oraz wzrasta również poziom ich wytrzymałości, co będzie miało znaczenie dla dalszych ćwiczeń. Jeśli jednak liczymy kalorie i makroskładniki w naszej diecie, to taki białkowy posiłek, szczególnie jeśli ma dodatki należy uwzględnić w swoich wyliczeniach.

Odżywki – czemu warto zdecydować się na ich stosowanie?

Chodzi przede wszystkim o skład i o to, co dostarczamy do naszego organizmu. Odżywki białkowe wytwarzane są przede wszystkim ze składników wysokiej jakości, takich jak serwatka czy kazeina, która jest białkiem mleka krowiego. Ponadto znaleźć można produkty białkowe dla osób będących na diecie wegańskiej.

Płynna forma podanie białka w postaci koktajlu sprawia, że taki posiłek jest szybko wchłaniany oraz trawiony, dzięki czemu proteiny mogą być bardzo szybko wykorzystane przez nasze mięśnie. Warto również zwrócić uwagę na odżywki bez laktozy, jeśli występuje u nas ich nietolerancja. Podsumowując, dzięki odżywkom białkowym możemy zyskać pełnowartościowy, sycący i lekkostrawny posiłek, z pewnością pomoże nam odzyskać siły po treningu i do dalszego odchudzania.