Opublikowano

Czym są i jak działają odżywki białkowe?

Sportowiec pijący odżywkę białkową

Odżywki białkowe stosują przede wszystkim sportowcy, ale też osoby, które się odchudzają. Doskonale wpływają też na zdrowie, pod warunkiem, że mają dobry skład. Zasadniczym znaczeniem jest rodzaj białka, użytego do produkcji odżywek. Produkty uzupełniają naszą dietę o łatwo przyswajalne białko. Możemy je stosować jako zamienniki dań i dodatki do posiłków, jeśli nasz organizm ma większe zapotrzebowanie na białko.

Sportowcy z racji swojej aktywności tracą dużą ilość białka, więc odżywki są znakomitym jego uzupełnieniem. Oferta Elite Sport Food zawiera duży wybór odżywek białkowych, czyli suplementów diety dla sportowców. Możemy je z powodzeniem używać, ponieważ preparaty pochodzą od znanych i cenionych producentów. Chcąc wybrać najlepszy produkt, powinniśmy wiedzieć, że dzielą się one na trzy podstawowe grupy, ze względu na pochodzenie zawartego w nich białka, czyli na: białka zwierzęce – na przykład wołowe; białka roślinne – idealne rozwiązanie dla wegetarian i wegan; białka serwatkowe – najbardziej popularny rodzaj białka.

Jakie składniki znajdują się w odżywkach białkowych?

Odżywki białkowe wytwarzane są tylko ze składników naturalnych. Głównym produktem jest serwatka, która jest ważną bazą dla suplementów. Jeśli sięgamy po produkt, wybierajmy, bez zawartości aromatów, słodzików i zagęszczaczy. Produkowane są również odżywki, bez zawartości serwatki, których podstawowym składnikiem są proteiny z soi, czy ryżu, lub odżywki kazeinowe, z kazeiny z krowiego mleka. Mamy również produkty z protein, które pochodzą z kurzych jaj i z albumin wołowych. Wszystkie są bezpieczne dla naszego organizmu, więc możemy bez obaw je stosować. Jeśli chodzi np. o białko serwatkowe, jego zaletą jest wspomaganie budowy masy mięśniowej, beztłuszczowej, która doskonale wpływa na zdrowie, czyli układ odpornościowy, zmniejsza cholesterol i zwiększa funkcje obronne. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że dobrze działa na skórę, włosy, kości, paznokcie i zęby. Jeśli stwierdzamy, że pogorszył się nasz zewnętrzny wygląd, całkiem możliwe, że z powodu niedoboru protein. Nie oznacza, że mamy spożywać suplementy w dużych ilościach, chcąc sobie pomóc, ponieważ musimy używać ich z umiarem. Jeśli będziemy stosować, zbyt duże ilości, zakwasimy organizm, czyli doprowadzimy do biegunek, problemów trawiennych, reumatyzmu i wielu innych chorób.

Jak działają odżywki białkowe?

Białko uczestniczy w wielu procesach regeneracyjnych, więc jest potrzebne do przemian metabolicznych. Odżywki białkowe na masę są doskonałym sposobem na zwiększenie masy mięśniowej. Suplementy stosujemy także na redukcję masy ciała. Doskonale wiemy, jak trudno jest stosować diety odchudzające. Zrzucenie kilku kilogramów, wymaga sporego poświęcenia, kontroli kalorii odmawiania sobie, tego co najlepsze. Głodówki, czy diety owocowe, ćwiczenia, regularne wizyty u dietetyczki, to naprawdę duże wyrzeczenie. Receptą jest więc stosowanie odżywek białkowych, które przynoszą doskonałe rezultaty i to w krótkim czasie. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej staje się szybko zauważalne. Produkty używane są również, do regeneracji organizmu.

Odżywki białkowe stosowane są także na rzeźbę ciała. Rezultaty są znakomite, ale musimy oczywiście ćwiczyć np. na siłowni, bo same preparaty nie pomogą. Odpowiednio dobrane odżywki białkowe przynoszą efekty. Skuteczne budowanie rzeźby jest możliwe, a dzięki suplementom, nie szkodzi naszemu zdrowiu. Regularne stosowanie odżywek białkowych sprawia, że nasz organizm będzie się szybciej i dużo lepiej regenerował, po męczącym treningu.