Opublikowano

Dlaczego nie można przekraczać zalecanej dawki suplementu?

suplementy

Suplementy diety są coraz częściej stosowane przez osoby w różnym wieku. Niestety nie wszyscy wiedzą jak je prawidłowo stosować.

Przekraczanie zalecanych dawek suplementu

Trening siłowy jest obecnie modny. Ćwiczenia powinny zawsze dostosowywać się do wagi i kondycji. Każdy ma inne cele dla tego typu treningu, niektóre ćwiczenia służą poprawie wydajności fizycznej lub zwiększeniu masy mięśniowej, a inne spalaniu tłuszczu. Ćwiczenia to bardzo ważny element w życiu każdego człowieka. Niestety, intensywny wysiłek fizyczny może prowadzić do niedoborów witamin. Objawia się apatią, osłabieniem, zmęczeniem, bólem mięśni i zwiększoną podatnością na infekcje. Nawet jeśli jesteś na diecie wykwalifikowanego dietetyka, powinieneś stosować suplementy. Powinny być dostosowywane indywidualnie w zależności od wieku, płci i intensywności treningu. Dawki dla wielu preparatów podane są w zaleceniach stosowania. Jednak w tej kwestii warto skorzystać z wiedzy wykwalifikowanej osoby.  Elite Sport Food prowadzi sprzedaż profesjonalnych odżywek dla sportowców oraz suplementów.

Dlaczego warto stosować suplementy?

Suplementy diety nie są lekami i należy rozróżnić te dwa pojęcia. Różnica polega na tym, że leki mogą leczyć i zapobiegać chorobom, a suplementy mają wspierać normalne funkcjonowanie organizmu. Szczególnie polecane są osobom o słabej naturalnej odporności. Suplementy służą do dostarczania organizmowi składników odżywczych, witamin, aminokwasów, błonnika, węglowodanów. Niedobory żywieniowe mogą prowadzić do wypadania włosów i łamliwości paznokci. Preparaty te powinny zażywać osoby uprawiające sport oraz zwiększające siłę fizyczną i psychiczną. W sprzedaży znajdziemy preparaty w formie tabletek, kapsułek, płynów i proszku. Ważne jest, aby kupować te preparaty od uznanych firm posiadających określone certyfikaty i atesty produktów. Niestety, wiele z nich pochodzi z niewiadomych źródeł, które bardziej nam szkodzą, niż pomagają.