Opublikowano Dodaj komentarz

Kiedy jest potrzebna odżywka białkowa?

odżywka białkowa

Białka stanowią około 20% masy ciała człowieka. To bardzo istotny dla naszego zdrowia składnik odżywczy, który powinien znajdować się w codziennej diecie. W przypadku wielu osób, w tym przede wszystkim sportowców, zalecane jest dostarczanie organizmowi dodatkowej dawki białek w formie odżywek, czyli suplementów diety. Dowiedz się, kiedy warto sięgnąć po odżywkę białkową.

Czytaj dalej Kiedy jest potrzebna odżywka białkowa?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak stosować odżywkę białkową podczas odchudzania?

odżywka shaker

Odżywki białkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które intensywnie ćwiczą fizycznie. Nasz organizm na skutek wysiłku będzie potrzebował zdecydowanie więcej protein, a nie oszukujmy się, szczególnie na diecie odchudzającej ciężko może być, uzupełnić to zapotrzebowanie wraz z dietą. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są odżywki białkowe, które pomogą mięśniom się zregenerować. Szybciej dostrzeżemy efekty ćwiczeń i odchudzania.

Czytaj dalej Jak stosować odżywkę białkową podczas odchudzania?
Opublikowano Dodaj komentarz

Czym są i jak działają odżywki białkowe?

Sportowiec pijący odżywkę białkową

Odżywki białkowe stosują przede wszystkim sportowcy, ale też osoby, które się odchudzają. Doskonale wpływają też na zdrowie, pod warunkiem, że mają dobry skład. Zasadniczym znaczeniem jest rodzaj białka, użytego do produkcji odżywek. Produkty uzupełniają naszą dietę o łatwo przyswajalne białko. Możemy je stosować jako zamienniki dań i dodatki do posiłków, jeśli nasz organizm ma większe zapotrzebowanie na białko.

Czytaj dalej Czym są i jak działają odżywki białkowe?
Opublikowano Dodaj komentarz

Suplementy diety – co to?

suplementy diety

Suplementy diety to dzisiaj tak naprawdę nasza rzeczywistość i coś normalnego. Niektórzy uważają wręcz, że nie da się bez nich dbać o zdrowie i warto je brać każdego dnia. Inni twierdzą, że suplementy diety pomagają im zwalczać różne choroby i nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez nich. Jeszcze inni są całkowitymi ich przeciwnikami, twierdząc, że suplementy takie to często placebo, a w składzie mają różne niezdrowe rzeczy. Przyznamy, że można się w tym wszystkim pogubić i ciężko wyrobić sobie własne zdanie o suplementach. Gdzie zatem leży prawda? Czym w ogóle są suplementy diety? I co warto o nich wiedzieć? Dziś postaramy się odpowiedzieć właśnie na te pytania!

Czytaj dalej Suplementy diety – co to?
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak dobrać dla siebie zdrową dietę?

Jak dobrać dla siebie zdrową dietę?

Zdrowe odżywianie to w ostatnich latach temat bardzo popularny – i słusznie, bowiem sposób, w jaki się odżywiamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie także na długość życia. Wiele osób twierdzi, że odżywia się zdrowo, inni jednak nie zwracają na to większej uwagi.

Czytaj dalej Jak dobrać dla siebie zdrową dietę?