Odżywki dla sportowców Świnoujście – rodzaje kreatyny

Kreatyna jest jednym z najlepszych suplementów, który wpływa na większą siłę, masę oraz wytrzymałość. Tą odżywkę dla sportowców ze Świnoujścia można stosować przy różnorodnych dyscyplinach sportu. Suplementacja kreatyną sprawdzi się w sportach siłowych, wydolnościowych, a także szybkościowych. Z tego suplementu korzysta duża część kulturystów, pływaków, koszykarzy, a także wielu innych sportowców. Rodzaje kreatyny dostępne w sklepie w Świnoujściu to:

  • monohydrat – jest najbardziej podstawową formą suplementu jakim jest kreatyna,
  • jabłczan – w skład tej odżywki wchodzi cząsteczka kreatyny połączona z kwasem jabłkowym,
  • stak – składa się z kilku typów kreatyny, które zawarte są w jednym produkcie.

Warto również wiedzieć, że odżywka dla sportowców, jaką jest kreatyna stanowi dodatkowe źródło energii. Odbudowuje ATP, które magazynuje i dostarcza energię mięśniom. Kreatyna ma również działanie regeneracyjne – między innymi wpływa na odbudowę tkanek.

Węglowodany – ważny suplement dla sportowców

Węglowodany są istotną odżywką dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ dostarczają niezbędną energię do odbycia treningu. Z kolei po ćwiczeniach, ten rodzaj suplementu dla sportowców ze względu na swoje właściwości regeneracyjne w szybkim czasie przywraca siłę mięśniom. Spożycie odżywki w Słubicach dostępnej w naszym sklepie zwiększa magazynowanie glikogenu, który wykorzystywany jest jako paliwo podczas treningu. Należy również wiedzieć, że węglowodany dzielą się na carbo oraz vitargo. Pierwszy typ odżywki najlepiej zastosować po treningu – suplement carbo uzupełnia straty energetyczne, co wspomaga regenerację organizmu. Druga grupa to węglowodany złożone vitargo, które pochodzą ze skrobi jęczmiennej. Odpowiadają one głównie za przywrócenie niezbędnej ilości glikogenu mięśniowego. Oba rodzaje odżywek węglowodanowych dla sportowców znajdziesz w naszym sklepie w Świnoujściu.

Gainery – suplement diety w Świnoujściu dostępny w Elite Sport Food

Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy rodzaje gainerów w ofercie naszego sklepu w Świnoujściu. To suplementy diety, które różnią się proporcjami węglowodanów i białka. Pierwszy typ to gainery, zawierające do 20% lub od 20 do 40% białka. Drugi rodzaj tej odżywki to bulki – gdzie proporcja białek do węglowodanów wynosi 50% – 50%. Gainery są skierowane do sportowców, którzy chcą zwiększyć swoją wagę. Sprawdzą się doskonale w przypadku osób szczupłych, czyli tak zwanych ektomorfików. Odżywka ta, będąca dobrym dodatkiem do diety oprócz wspomagania przyrostu masy mięśniowej, dostarcza dużą ilość energii przed treningiem oraz opóźnia zmęczenie organizmu podczas ćwiczeń. Gainer jest również skutecznym suplementem o właściwościach regeneracyjnych, który warto zastosować po skończonej aktywności fizycznej.